(بسم الله الرحمن الرحیم)

کابینه رژیم‌صهیونیستی تا ساعتی دیگر با هدف بررسی راه‌های مقابله با تحریم‌های بین‌المللی علیه شهرک‌های یهودی‌نشین اراضی اشغالی، تشکیل جلسه می‌دهد.

 

به نقل از روزنامه صهیونیستی «هاآرتص»، «بنیامین نتانیاهو» وزرای خود را برای بررسی نحوه برخورد با تهدید تحریم‌های اقتصادی علیه اسرائیل، به جلسه فوق‌العاده فراخوانده است.

کشورهای متعددی رژیم‌صهیونیستی را تهدید کرده‌اند که در صورت شکست مذاکرات سازش و ادامه اشغال اراضی فلسطینی‌ها در کرانه باختری و قدس شرقی، اسرائیل را بایکوت می‌کنند.

تاکنون چند شرکت و بانک بزرگ اروپایی از کشورهایی چون هلند و دانمارک سازمان‌های اسرائیلی فعال در اراضی اشغالی کرانه باختری را تحریم کرده‌اند.

یک مقام اسرائیلی به هاآرتص گفته است که کابینه امروز در مورد نحوه برخورد با این تهدیدها تصمیم‌گیری می‌کند. کابینه رژیم‌صهیونیستی می‌خواهد مشخص کند که آیا باید یک جنگ تبلیغاتی علیه تهدیدات اینچنینی به راه بیاندازد، و یا اینکه از طریق رایزنی‌های پشت پرده با آن‌ها مقابله کند.

این نشست قرار بود هفته گذشته برگزار شود، اما به دلیل بروز اختلاف میان نخست‌وزیر و «نفتالی بنت» وزیر اقتصاد رژیم‌صهیونیستی، لغو شد. جلسه امروز هم در حالی برگزار می‌شود که بنت و «آویگدور لیبرمن» بر سر راهبرد اسرائیل در مذاکرات سازش با یکدیگر به شدت اختلاف پیدا کرده و به جدال لفظی پرداخته‌اند.

تخصیص بودجه 30 میلیون دلاری برای به راه انداختن موج‌های تبلیغاتی علیه حامیان بایکوت اسرائیل و همچنین انجام اقدامات حقوقی برای مقابله با بایکوت، از جمله طرح‌هایی است که در نشست امروز وزرای صهیونیست مورد بررسی قرار می‌گیرد.

پیش از این «جان کری» وزیر خارجه آمریکا هم گفته بود که برخی گروه‌ها در تلاش هستند تا در صورت شکست مذاکرات سازش، اسرائیل را تحریم کنند. این اظهارات کری با انتقادات شدید مقامات اسرائیل مواجه شد که می‌گویند کری آن‌ها را تلویحا به تحریم در صورت شکست مذاکرات سازش تهدید کرده است.

  • فارس